Taneční složky

Taneční rytmika

Pro děti od 3 do 6 let

Věříme, že čím dřív se děti naučí vnímat hudbu tělem, tím rychleji se rozvíjí jejich pohybové a taneční schopnosti. V taneční rytmice se naučí jednoduché choreografie, které jsou složené ze základů klasického a moderního tance a zároveň obsahují prvky gymnastiky.

Ve skupině se děti učí komunikovat s druhými, pracovat v týmu, být tolerantní, shovívaví a pozorní vůči ostatním. Tancem se jim zároveň zvyšuje sebevědomí, a proto taneční hry děti velmi obohacují. Užijí si spoustu zábavy, naučí se nové taneční pohyby, dostanou ze sebe negativní emoce, budou uvolněnější a zlepší se jejich pozornost.

Choreografie a základy klasického tance

Pro děti od 4 let

V této složce se děti naučí základní taneční pozice, které využijí při nácviku prvních tanečních choreografií. Při každé lekci budeme rozvíjet koordinaci, rovnováhu a zaměříme se také na nezbytný a často opomíjený strečink. Mezi dovednosti, které budeme s dětmi trénovat, patří nácvik piruet, posilování nebo protahování. Tréninky jsou proto velmi flexibilní a skládají se z mnoha cvičení, která zvyšují fyzickou zdatnost, rozvíjí soustředění a vnitřní klid.

Tyto faktory jsou základními stavebními kameny každého úspěšného tanečníka. Vše, co se děti v tomto kurzu naučí, jim bude k užitku nejen v tanci, ale i v normálním životě. Děti, které rozumí svému tělu a umí ho ovládat, se rozvíjí rychleji a harmoničtěji než jejich vrstevníci.

Estrádní sportovní tanec

Pro děti od 7 let

Estrádní sportovní tanec je velmi expresivní a živý, a proto vám zaručujeme, že se vaše děti rozhodně nebudou nudit. Tento moderní druh tance kombinuje prvky různých tanečních stylů a akrobacie. Díky jeho jedinečnosti je mezi dětmi velmi oblíbený.

Street dance

(Hip-Hop, House, Funky dance)

Pro děti od 7 let

Street Dance, který na rozdíl od jiných tanečních stylů vznikl na ulici a v tanečních klubech, je jeden z nejzajímavějších moderních tanců, a to jak pro děti, tak dospělé. Hip-Hop, House nebo třeba Funky dance patří mezi nejpopulárnější styly dnešní doby. Pokud vaše děti baví energický pohyb a chtějí začít cvičit, tak je tento kurz pro ně jako stvořený. Nepotřebují k němu totiž žádnou speciální fyzickou průpravu ani taneční zkušenosti. Stačí dostatečná motivace, dobrá nálada a chuť se rozvíjet.

Z lekcí Street Dance děti získají mnoho. Tancem se naučí vyjadřovat i ty nejniternější emoce a po chvíli budou moci do choreografií a improvizací vkládat kus sebe. Tak budou postupně vytvářet jejich osobitý taneční styl.

Moderní jazz dance

a contemporary

Pro děti od 7 let

V této taneční složce se lektoři převážně zaměřují na propojení mysli a těla. Pokud zkombinujeme kontaktní improvizaci, jógové prvky, moderní jazzový tanec a taneční styl contemporary, který je velmi dynamický a expresivní, dostaneme lekce, jenž u dětí výrazně zlepšují koordinaci a přispívají k fyzické i psychické pohodě.

Tento druh tance velmi rozvíjí lidskou kreativitu. Děti se v kurzu naučí vyjádřit své myšlenky pohybem. Moderní jazzový tanec má v sobě prvky klasické i moderní a najdeme v něm vše, co by každý univerzální tanečník měl umět, a to včetně základů baletu.
U nás jsou vítány všechny věkové skupiny
 • Baby
  3-4 roky
 • Preschool
  5-6 let
 • Mini
  6-8 let
 • Kids
  9-11 let
 • Juniors
  12-17 let
 • Adults
  18 let a starší
První týden — zdarma

Zaregistrujte se, navštivte SEN Studio a všechny lekce máte první týden zdarma!